Dva v jednom. Tak by se dal charakterizovat projekt společnosti Amádeus Real na zástavbu náměstí Dr. E. Beneše v centru města. Nejenže zde totiž postaví novou moderní budovu s obchody, byty a kancelářemi, ale zároveň by měla díky spolupráci s firmou Ostravica Fashion zprovoznit už léta zavřený sousední módní dům.

Zastupitelé Ostravy vybrali projekt tohoto developera už na svém zářijovém zasedání. Ve středu pak definitivně schválili prodej pozemků, na kterém v minulosti stával Německý dům. Cena? Třiaosmdesát milionů korun.

„Na pozemku vznikne polyfunkční objekt s kombinací administrativních prostor, obchodů a bytů. Kupující se ve smlouvě také zavazuje k vybudování dostatečného počtu parkovacích míst, tak aby byla nahrazená místa zrušená zástavbou proluky,“ uvedla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.
V neposlední řadě musí podle jejích dalších slov Amádeus Real zapracovat do stavby také náhradu za stávající veřejné WC. Na své náklady rovněž přemístí sousoší s názvem Stávka na jámě Trojice na jiné důstojné místo.

„Jsme rádi, že to jde správným směrem. Teď nás čeká konečně práce. Je třeba podepsat smlouvy a jednat dál například o úpravách původního projektu tak, aby se to líbilo všem,“ komentoval čerstvé rozhodnutí ostravských zastupitelů Michal Soukup, marketingový ředitel společnosti Amádeus Real.
Závěrem ještě odpověděl na aktuální otázku dnešních dní, tedy na to, zda bude mít jeho společnost dostatek peněz i na následné financování samotné výstavby. „Problémy spojené s finanční krizí se nás netýkají,“ řekl Soukup.