S montáží se počítá v horizontu několika měsíců. Na včerejší tiskové besedě to uvedl starosta Moravské Ostravy a Přívozu Miroslava Svozila, který zdůraznil, že nové kamery patří mezi priority zdejší radnice. „Dalším kamerám se rozhodně nebráníme,“ uvedla mluvčí ostravské městské policie Vladimíra Kejdová.

Rozšíření systému by přivítal i šéf policejní stanice Ostrava-střed René Korytář, do jejíž působnosti Stodolní ulici a blízké okolí patří. Tuto lokalitu zatím střeží šest kamer, které významnou měrou přispívají k objasněné nejrůznějších zločinů od výtržností po ublížení na zdraví. Díky nim se daří vyřešit až polovinu takových případů. „Bez pomocí kamerového systému by naše práce byla obtížnější. „Očka“ například přispěla k dopadení karatisty, který před časem svérázným způsobem sjednával pořádek v této ostravské části. Jindy kamery odhalily opilého naháče, který se pouze v ponožkách před zraky desítek lidí procházel po Stodolní ulici. Vyslané hlídce městské policie tvrdil, že šlo pouze o recesi.

Policisté i zástupci městského obvodu věří, že umístění dalších kamer u železniční zastávky a v podchodu zvýší bezpečnost v této zábavní zóně. Jak zdůraznil Korytář, i přes občasné problémy Stodolní ulice rozhodně nepatří mezi rizikové lokality, jak se mezi lidmi traduje. Nejčastěji zde dochází ke kapesním krádežím, za které si však podle Korytáře mohou i samotní návštěvníci nedávající si pozor na své věci. Policisté však řešili i případy prodeje drog či násilností, při kterých se i střílelo. Jeden z posledních krvavých zločinů se stal letos v létě, kdy dva muži tímto způsobem řešili obchodní spory. Vše naštěstí skončilo jen lehčím zraněním.