Území po bývalé koksovně, na kterém by mělo v budoucnu vyrůst nové cen〜trum města, se uložilo k zimnímu spánku. Tedy aspoň jeho stěžejní část, na které by měla společnost Multi Development vystavět dominantní obchodně-zábavní centrum. Pro další pokračování stavebních prací jí totiž chybí kvůli celosvětové finanční krizi potřebný kapitál.

Jak se budou práce na Karolině dále vyvíjet, měla napovědět čtvrteční pravidelná schůzka koordinačního týmu, složeného ze zástupců investora a ostravského magistrátu.

„Opakovaně byl konstatován tento stav – pozastavení prací na stavbě z důvodu vzniklých komplikací s financováním projektu. Změny na finančním trhu proti stávající situaci pravděpodobně nelze očekávat dříve než na jaře příštího roku,“ sdělil Deníku po schůzce náměstek primátora Lukáš Ženatý.

Vedle toho se však podle jeho dalších slov projektový tým zabýval přípravou souvisejících staveb, které mají pokračovat podle plánu a bez jakéhokoliv zpomalení. Ze strany města jde například o budování přiváděcí infrastruktury. Dále se staví také kancelářský objekt, jehož realizaci má na starosti developerská společnost Passerinvest Group.

„To, že nyní stojí stavba některých částí Karoliny, ještě neznamená, že by se měly zastavit i práce, které má na starosti město,“ doplnil ještě Ženatý.

První etapa výstavby Karoliny by podle původního harmonogramu měla být hotova v první půli roku 2010 a stát by měla sedm miliard korun.