Lidé z nejznečiště­nějšího obvodu by se tak mohli na první pohled dočkat toho, co už si přáli dávno. Podívat se zblízka a na vlastní oči na to, jak vypadá provoz v továrně, kterou označují za svého úhlavního nepřítele. „Podmínky akce, které si AMO nadiktoval, však smysluplnou účast občanů fakticky znemožňují. Lidé měli jednak velmi krátkou dobu na potvrzení účasti, jednak jsou zváni v čas, kdy je většina z nich v práci,“ kritizoval aktivitu ocelářského gigantu Jan Šrytr z Ekologického právního servisu.

Podle mluvčí AMO Věry Breiové ale jde o další ze vstřícných aktivit podniku, která byla naplánována na termín, jež bude vyhovovat všem. „To znamená nejen nám, ale hlavně občanům obvodu Radvanice a Bartovice a jeho zastupitelům,“ řekla Breiová.

Zvolený čas, tedy dvě hodiny odpoledne, podle ní také nemůže být jiný. „Potřebujeme lidem ukázat nejen dění v halách, ale i venku. A ve čtyři hodiny odpoledne už je tma. Exkurze bude nějakou dobu trvat, už tak skončíme za tmy,“ doplnila mluvčí AMO s tím, že pozdější čas by byl možný jedině v létě.