Pouze jediný zájemce stojí o to koupit od města čtyřhvězdičkový hotel Atom. Osloveno s nabídkou jich přitom bylo zhruba čtyřicet. „Ozvali se dva, po prohlídce komplexu zůstala ve hře už jen společnost CPI Hotels, která vlastní hotely v Praze a rozšiřuje svou síť do dalších krajských měst,“ uvedl náměstek primátora Lukáš Ženatý.

Nezastírá, že se očekával větší zájem. Doba je však zlá. Finanční krize útočí na investory, v Ostravě navíc vznikají nové hotelové komplexy, které zájem o ty staré také srážejí. „Návrh prodat hotel Atom zmiňované společnosti prošel radou města a půjde do zastupitelstva. Pokud se i tam odsouhlasí, v lednu příštího roku by mohl být prodej hotov. Není nač čekat, město by nemělo být hoteliérem,“ vysvětlil dále Ženatý.

Podle jeho dalších slov sice nepůjde o úžasný byznys, ale ani o prodělečný obchod. Město Atom koupilo před pěti lety za padesát milionů korun, hotel pak do oprav investoval kolem sto dvaceti milionů, na což si vzal dosud zcela nesplacené půjčky.

O ty bude cílová částka, již si město připíše k dobru, snížena. Z necelých sto sedmdesáti milionů korun tak do městské kasy ve skutečnosti nateče jen sedmdesát milionů.

„CPI Hotels je česká společnost s jednou z největších expanzí, takže myslím, že to bude přínosné pro hotel. Cena, kterou nabízí, mi přijde úměrná. Myslím si, že budou investovat další peníze do dalšího rozvoje hotelu, aby obstáli v konkurenci,“ připojil své stanovisko ředitel Atomu Lubomír Bárta.

Vyjádření šéfa společnosti, která hodlá hotel nacházející se v sousedství ČEZ Arény koupit, se do včerejší uzávěrky nepodařilo získat.

Prodat Atom doporučili letos v červnu vedení ostravské radnice odborníci z Raiffeisenbank, kteří dostali za úkol posoudit, jak v budoucnu výhodně naložit s tímto ostravským hotelem.