Kateřina Ježková v rozhovoru také prozradila i pár informací ze svého soukromí. Například to, jak nejraději tráví Vánoce, při čem si nejlépe odpočine i to, že je sice ještě svobodná, ale už mnoho let zadaná.

U hodně lidí ještě stále přetrvává představa, že v čele obří firmy či obchodního centra by měl být spíše člověk s nepřehlédnu­telnými šedinami, které dostatečně vypovídají o jeho bohatých životních profesních zkušenostech. Že by šéfkou mohla být mladá žena, která má ještě čerstvý vysokoškolský diplom, až tak běžné ani dnes ještě nebývá? Jak se Vám to povedlo?

Obchodní ředitelkou jsem sice od dubna loňského roku, ale v Shopping parku, jak se toto obchodní centrum jmenovalo, pracuji už od jeho otevření v roce 2001. V té době jsem ještě studovala ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské. A snad jako většina mladých studujících lidí jsem zde začínala jako brigádnice. Prošla jsem spoustou pracovních míst. Takže můj postup na pozici ředitelky opravdu nebyl tak rychlý, jak by se mohlo zdát.

Avion Shopping park se rok od roku rozrůstá. Co obnáší běžný den jeho ředitelky?

Jednou větou by šlo říci, že jsem zodpovědná za plynulý chod obchodního centra. Když to trochu rozšířím, tak mám například na starosti přípravu i uskutečnění marketingových aktivit, věci týkající se údržby, přípravu a sestavování rozpočtů, analýzu obratů v našem obchodním centru. Patří k tomu i čísla o návštěvnosti a jejich porovnávání a vše další, co s tím souvisí. To je část, kterou bych mohla označit za trochu možná nudnější, ale o to důležitější administrativu. Mnohem záživnější jsou pro mě jednání s nájemci, každodenní prohlídka obchodního centra a s tím souvisejí i rozhovory s nájemci, kteří u nás prodávají. Patří k tomu i zjišťování spokojenosti či nespokojenosti zákazníků, věci týkající se úklidu, bezpečnosti i další. Je pochopitelné, že těch úkolů je mnoho, proto v našem obchodním centru trávím opravdu hodně času. Rozhodně toho ale nelituji, protože mě tato práce ohromně baví a také naplňuje.

Před Vánocemi berou zákazníci nejen velká obchodní centra útokem. Minulý víkend přijelo do Avion Shopping parku čtrnáct tisíc aut. Takže si teď na nedostatek práce asi stěžovat nemůžete…

Období před Vánocemi je opravdu hodně hektické. Řešíme například věci týkající se bezpečnosti a plynulosti provozu. Velké množství motoristů, kteří k nám přijíždějí z Rudné, má za následek zácpy, které se vytvářejí ještě před naším areálem. Už v létě jsme přitom otevřeli i další příjezdovou cestu z Výškovické ulice. Lidé jsou ale stále zvyklí jezdit hlavně z Rudné. Proto mám v plánu se sejít s policií a pokusit se domluvit na tom, že by nám policisté pomohli při řízení dopravy. Posilujeme samozřejmě i činnost naší ostrahy přímo v obchodním centru. Loni jsme byli dokonce oceněni ostravským magistrátem jako nejbezpečnější obchodní centrum v Ostravě. I před Vánocemi nám samozřejmě záleží na tom, aby se naši zákazníci u nás cítili příjemně a mohli v klidu a pohodě nakupovat.

Je Štědrý den svátkem klidu a pohody, nebo vás i 24. prosince čekají pracovní povinnosti?

I na Štědrý den se určitě přijdu podívat do našich obchodů. Máme otevřeno od deseti do čtrnácti hodin. Pro Štědrý den platí u nás zkrácená pracovní doba, chceme umožnit prožití pěkného svátečního dne i lidem, kteří tady pracují.

S Vánocemi je spojována klidná a pohodová atmosféra, pečení cukroví, zpívání koled a další zvyky. Bez kterého z nich si neumíte Vánoce představit Vy?

Už jsem přiznala, že na pečení cukroví mi čas nezbývá, spoléhám na maminku a babičku. Hodně ráda mám ale koledy, hlavně Rybovu mši vánoční. Tu už jsem zhlédla s předstihem v brněnském Mahenově divadle.

I když jste uvedla, že práce vás hodně baví a naplňuje, určitě bude hodně náročná především na psychiku. Jak relaxujete? Sportujete, nebo se spíše uklidníte u pěkné knížky?

Obojí. Hodně ráda chodím do divadla, do kina a spolehlivě se uklidním a odreaguji i při četbě jakékoli pěkné knížky. Kladný vztah mám i ke sportování, i když mi teď na něj moc času nezbývá. Zimní sporty mě sice moc nelákají, v létě ale ráda jezdím na vodu, a to celkem pravidelně.