Novák ukončil starostování kvůli tomu, že je od podzimních krajských voleb také náměstkem moravskoslezského hejtmana. Dosavadní místostarosta obvodu Lumír Palyza je stejně jako Novák zastupitelem za sociální demokracii.

„Jsem připraven se opřít o volební program porubské ČSSD, spolupracovat s koaličním partnerem i s konstruktivní opozicí. Vedení obvodu vnímám jako týmovou práci,“ uvedl Palyza. Dodal také, že za prioritu považuje zajištění bezpečnosti a pořádku, zlepšení životních podmínek a dopravní infrastruktury. „Pro Porubu je důležitá výstavba prodloužené Rudné i realizace Severního spoje, které přinesou odlehčení dopravy na přetížených komunikacích. Rád bych také řešil problém s nedostatkem parkovacích míst,“ dodal nový starosta.

Porubští zastupitelé také rozhodli o dalších změnách ve vedení městského obvodu. Dosavadní neuvolněný radní Dalibor Malík (ČSSD) nastoupí do funkce místostarosty za Lumíra Palyzu, dřívější místostarostku Dagmar Noskovou (ODS), která na podzim podlehla těžké nemoci, nahradí radní Jan Dekický (ODS). Radu městského obvodu, z níž také odešel do Senátu Petr Guziana (ČSSD), doplní Miroslav Niedoba (ODS), Tomáš Gurecký (ČSSD) a Jaromír Polach (ČSSD).