„Pro děti bude připraveno výtvarné okénko. Úkolem bude nakreslit Ježíška tak, jak si ho děti představují. Za odměnu si pak mohou vybrat dárky z vánočního stromečku, jaké jen budou chtít. Navíc jejich výtvarná dílka budou vystavena minimálně do konce roku v naší pobočce,“ informovali pracovníci infocentra. Na akci s názvem Ježíšek na vyhlídkové věži bude k dispozici také Betlémské světlo.

Zoologická zahrada Ostrava je otevřena po všechny tři nadcházející sváteční dny, a to od 9 do 16 hodin. „Navíc jsme připravili pro nejmenší návštěvníky malý dárek: všechny děti do patnácti let budou mít na Štědrý den vstup zdarma,“ uvedl mluvčí zoo Stanislav Derlich.

Vánoční svátky by si mohli užít i lyžaři. Pokud bude přát počasí. Aktuálně se lyžuje například na Pustevnách, kde jsou v provozu dva vleky a k dispozici upravené běžecké tratě.

Nadbytečné kalorie mohou lidé spálit hned na Štědrý večer, a to na rockotéce klubu Prostor na Havlíčkově nábřeží. Akce s názvem Štědrý večer v Prostoru začíná ve 20 hodin. Mnozí lidé zřejmě zamíří na některou z vánočních mší. Například v kostele Krista Krále v Ostravě-Svinově začíná mše přesně o půlnoci a vystoupí tam mimo jiné zpěváci z Ostravy i přilehlých obcí a Gymnázia Olgy Havlové.