Mírná zima jistě nepotěší žádného vyznavače zimních sportů. O letošních vánočních svátcích se však možná lyžaři dočkají a své nádobíčko budou moci využít. „Stav na sjezdovce sice není nic moc, ale počítáme s tím, že bychom ve čtvrtek začali zasněžovat. Záleží na tom, jestli se ochladí,“ řekl správce sjezdovky Červený kámen pan Šimeček. „Jestli se bude vůbec jezdit, tak bude otvírací doba od rána od rána od devíti hodin a bude i večerní lyžování,“ přislíbil Šimeček

Co se sněhu týče, je na tom naprosto stejně sjezdovka v Rybí. Pokud bude mrznout po celých 24 hodin, bude potřeba na zasněžení zhruba čtyři dny. Až ale nakonec v Rybí sjezdovku lyžařům otevřou, bude jízdní řád stejný jako obvykle. V pracovní dny by se jezdilo od 16.30 do 19.30 a volné dny, tedy víkendy, státní svátky a prázdninové dny by provoz byl od 9 do 12 hodin, od 13 do 16 hodin a večer by zůstal stejný.

Také v tošovickém Hei parku čekají na sníh.Aby sem lyžaře mohli vpustit, musí zde být alespoň třicet čísel sněhu. „Když začne na Štědrý den mrznout, tak do týdne se může lyžovat. Je to hodně o počasí, pokud bude mrznout víc, bude zasněženo rychleji,“ vysvětlil provozní areálu Richard Volný. Otvírací doba zde pak bude od 9 do 17 hodin a od 17 do 21 se pak uskuteční večerní lyžování.

Na Svinci přislíbili zasněžovat 25. či 26. prosince. Pokud to ovšem dovolí počasí. „Zasněžování trvá minimálně pět dnů, takže až příští týden by se mohlo lyžovat. Otvírací doba bude standardní, jenom na Silvestra bude zkrácená do 16 hodin,“ uvedl předseda Lyžařského klubu Svinec Pavel Andrýsek. 1. ledna 2009 by se v případě dostatku sněhu lyžařský vlek spustil už v 9 hodin ráno.

Jedině na Pustevnách už si mohli dovolit spustit dva vleky. Jako v ostatních areálech, ale i zde čekají na sníh. V okamžiku, kdy se ochladí na minus tři stupně, začnou zasněžovat i zde. „Pokud to počasí dovolí a bude sníh, budou sjezdovky otevřeny od 9 do 16 hodin,“ dodal Jan Mikeska, provozovatel lanovky a lyžařského areálu Skialpin Pustevny.