V sobotu ráno už však sněžná děla na sjezdovku stříkala technický sníh. „Zatím to na lyžování rozhodně není. Pokud ale vydrží mrazy i v dalších dnech, chtěli bychom sezonu zahájit na přelomu roku. Kdy to bude přesně, to zatím nevíme. Na sjezdovce ale musí být minimálně dvacet až třicet centimetrů sněhu,“ uvedl muž, který se pohyboval v areálu.

Spolumajitel areálu Martin Kryška už dříve vysvětlil, že zasněžování má význam, pokud teploty klesnou tři stupně pod bod mrazu. „Pokud však z předpovědi meteorologů vyčteme, že další den vystoupají teploty na plus deset stupňů Celsia, tak nemá smysl technický sníh na sjezdovku stříkat. Musíme proto sledovat předpověď počasí alespoň na pět dní dopředu,“ vysvětlil Kryška.

Podle něj poslední dvě zimy počasí provozovatelům areálu Skalka ani lyžařům vůbec nepřálo. „Předminulá zima byla hodně slabá, loni se nám podařilo na sjezdovku nastříkat technický sníh. I přesto se dalo lyžovat zhruba třicet dní. To je málo. O trochu slušné sezoně se dá mluvit v případě, že se lyžuje minimálně šedesát dní,“ dodal Kryška.