Hospodařit hodlá s vyrovnaným rozpočtem. V kase bude mít více než 416 milionů korun. „Je to o bezmála pětačtyřicet milionů více, než jsme měli k dispozici tento rok. Rozpočet jsme přijali v situaci, kdy je náš městský obvod bez dluhů,“ poznamenal starosta Miroslav Svozil s tím, že poslední půjčka byla splacena na počátku prosince.

Stěžejní část rozpočtu v roce 2009 bude podle jeho dalších slov opět směřovat do školských zařízení, na rekonstrukce komunikací či do bytového hospodářství. „Největší akcí bude oprava pavilonu E Základní školy Gen. Píky za pětašedesát milionů korun, druhou pak kompletní rekonstrukce ulice Zborovské za dvacet milionů. Zajímavá, byť ne tak finančně náročná, pak bude i rekonstrukce kapličky svaté Alžběty v Husově sadu. Přijít by měla na čtyři miliony,“ vyjmenoval Svozil.

Během roku by mohly být dále zahájeny práce na rozšíření parku Milady Horákové nebo první etapa regenerace sídliště Šalamouna. Projektovat se budou i nová řešení prostorů před hlavním vlakovým nádražím nebo Komenského sadů. „Kromě toho očekáváme další nové projekty od soukromých investorů,“ podotkl starosta centrální městské části.

Se stejnou finanční částkou jako v letošním roce obvod počítá na neinvestiční příspěvky svým organizacím. Konkrétně Technickým službám MOaP a Centru kultury a vzdělávání.

„Kulturní a společenské aktivity budeme podporovat intenzivněji než v minulosti. Za své bereme nejen Svatováclavský jarmark a tradiční Vánoční trhy, ale i Colours of Ostrava, Ostravskou laťku, Svatováclavský hudební festival nebo také Shakespearovské divadelní slavnosti na Slezskoostravském hradě,“ uvedl závěrem Miroslav Svozil.