Lidé si mohli chodit pro pitnou vodu do cisteren, které přistavili pracovníci Ostravských vodáren a kanalizací. „Určitě to nebylo nic příjemného, právě tyto svátky si chce člověk užít v pohodě a klidu. Člověka ale mohou potkat i horší věci,“ posteskl si jeden z obyvatelů domu, který si nepřál uvést své jméno.

Změna počasí a hlavně prudký pokles teplot, při kterém promrzá půda i do spodních vrstev, zatím ale vodohospodářům v Ostravě příliš vrásek nepřinesl. Žádný nárůst poruch proti běžnému průměru vodohospodáři z Ostravských vodáren a kanalizací zatím nezaznamenali.

Generální ředitel Severomoravských vodovodů a kanalizací Miroslav Kyncl uvedl, že ve dnech 25., 26. a 27. prosince zaznamenali každý den vždy dvě poruchy. „To je běžný průměr, spíše možná až podprůměr. Půda ještě nestačila promrznout do spodních vrstev, a proto vodovodnímu potrubí ještě nezačala škodit,“ uvedl Kyncl.

Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) spravují 4,9 tisíce kilometrů vodovodní sítě a 842 kilometrů vodovodních přípojek. Na veřejný vodovod v majetku SmVaK Ostrava je v současnosti napojeno přes 737 tisíc obyvatel.