První ohňostroj začal v Radvanicích a Bartovicích na Silvestra už tři hodiny před začátkem Nového roku. Stejně jako loni radní chtěli, aby si oslavy užily i děti, proto ohňostroj nechali odpálit už ve 21 hodin. Návštěvníci tu dostali také občerstvení, po ohňostroji zábavu zpestřila i hudba.

„Jezdím sem s dětmi každý rok. Klukům se to moc líbí. Kdyby mohli, sami by si vlastnoručně vyrobili nějaké petardy. To jim samozřejmě nedovolím, protože se bojím, aby si neublížili. Tak ať se aspoň dívají na profesionály. Na Nový rok se pojedeme na ohňostroj podívat do Hrabůvky,“ tvrdila Ivana Mrázková z Poruby. O půlnoci potěšil ohňostroj i obyvatele a návštěvníky Slezské Ostravy. Oslava začala v deset hodin večer před místní radnicí. Těsně před koncem roku 2008 rozdali radní lidem sto padesát lahví šampaňského na přípitek.

Také Stodolní ulice v centru Ostravy na Silvestra ožila. Všichni majitelé klubů a barů zvali hosty, aby přišli zapít Silvestra právě k nim. Návštěvníci korzovali z klubu do klubu a užívali si silvestrovský program, který mnohé z nich navíc kromě pití, občerstvení a hudby nabízely. Například v Potrefené huse mixovali nejlepší písně 80. a 90. let, ale i současné hity. K tomu nabízeli výběr z dvanácti druhů piv a jehněčí kotlety s rozmarýnem.