Na svět přišel šestnáct minut po silvestrovské půlnoci v porodnici ostravské fakultní nemocnice v Porubě. Chlapeček i jeho maminka Lucie jsou v pořádku a zdraví. Jiříček po narození, při kterém asistoval i jeho tatínek, vážil 3400 gramů a měřil 50 centimetrů. Doma v Ostravě se už na něj těší čtrnáctiměsíční sestřička Natálka. „Jsem strašně šťastná a spokojená. Nečekali jsme, že všechno půjde tak rychle, i manžel byl tou rychlostí trochu zaskočen, ale jsem ráda, že je všechno v pořádku a máme zdravého a krásného syna,“ radovala se po porodu novopečená maminka.

Ve Vítkovické nemocnici se jako první dítě letošního roku narodil také hoch. Jakub přišel na svět dvě minuty před půl desátou na Nový rok, vážil 3500 gramů a měřil 51 centimetrů. S rodiči pak bude bydlet v Řepištích.

V porodnici Městské nemocnice Ostrava se první letošní miminko narodilo před jedenáctou hodinou dopoledne, radovali se tu z holčičky. Tu ve čtvrt na dvě pak doplnil chlapeček. Obě děti i maminky jsou podle mluvčí nemocnice Anny Vidiševské v pořádku.