Není to ale způsobenu jen Silvestrem, kdy se při hlučných oslavách mnoho zmatených psů svým páníčkům zaběhne, ale i tím, že se lidé svých čtyřnohých mazlíčků dobrovolně zbavují. „V útulku máme pro pejsky 149 míst, dnes jich tu ale máme 152. Už od počátku minulého roku se lidé začali ve velkém zbavovat psů větších plemen a také štěňat. Pro hodně lidí se pes, kterého si dříve koupili, stává přítěží. Odjíždějí třeba pracovat do zahraničí, nebo někde jinde daleko od bydliště. Řeší to tak, že psa někde uvážou, nejčastěji na místo, kde je hodně na očích. Lidé se hodně zbavují právě větších plemen, jako například labradorů, retrívrů a německých ovčáků. Přibývá také případů, kdy lidé nevědí, co s nechtěnými štěňaty. Ta pak často dávají do krabic od televizí či jiných větších spotřebičů a pohodí je k popelnicím,“ uvedla referentka třebovického útulku Eva Tomečková.

Podle ní se pracovníkům útulku už podařilo dokonce v několika případech i dohledat bývalé majitele. „Ti se ale ke svým psům nehlásí, nemluvě o tom, že by si je chtěli vzít zpátky. Zatím jsem ani neslyšela o tom, že by se případ dostal k soudu a ten, kdo psa vyhodil, by si jej byl nucen vzít zpět,“ doplnila Tomečková.

Podle ní začíná být v útulku opravdu hodně těsno. „A to ještě samozřejmě čekáme, že právě s už zmíněným Silvestrem se k nám dostane několik ztracených psů,“ dodala referentka třebovického útulku.