Informoval o tom jejich mluvčí Ondřej Kubala.

„Kapacitu vlaků posílíme zhruba o dvě tisícovky míst k sezení navíc. Z Ostravy do Prahy pojede v neděli odpoledne i mimořádné pendolino. Vlak, který vyjíždí z Ostravy v 17.27 hodin a jede přes Olomouc a Pardubice do Prahy, bude mimořádně tvořen ze dvou souprav pendolina. Místo klasických sedmi vozů tak bude cestujícím k dispozici dvojnásobná kapacita, tedy čtrnáct vozů. Z toho budou čtyři vozy první třídy, dva bistrovozy a osm vozů druhé třídy. Znamená to, že pojedou dvě pendolina těsně za sebou. Obě soupravy budou ve stejném standardu jako pravidelný vlak s veškerým servisem, na který jsou zákazníci v pendolinech zvyklí,“ upřesnila Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru provozu osobní dopravy.

V neděli 4. ledna odpoledne a v podvečer bude posíleno o další vozy čtrnáct spojů. V našem kraji půjde o spoje, které jezdí na trasách: Bohumín-Ostrava-Olomouc-Pardubice-Praha, Bohumín-Ostrava-Přerov-Brno, Opava-Olomouc, Varšava-Ostrava-Olomouc-Praha, Žilina-Ostrava-Praha, Zvolen-Ostrava-Olomouc-Praha. První lednové pondělí ráno budou posíleny vlaky na těchto trasách: Třinec-Ostrava-Olomouc-Pardubice-Praha, Karviná-Bohumín-Ostrava-Přerov-Brno.

„I přes toto posílení budou vlaky podle našich předpokladů velmi vytížené, doporučujeme proto všem lidem, aby si koupili místenky. Při nákupu na internetu je místenka k jízdence zdarma a navíc je taková jízdenka o tři procenta lacinější,“ upozornil Kubala. Cestující získají veškeré potřebné informace o svých spojích nonstop na lince 840 112 113.