„Vedle příznivého počasí a aktivní propagace přičítáme zvýšenou návštěvnost také chovatelským a expozičním novinkám. Věříme, že se díky podpoře sponzorů a zejména díky podpoře zřizovatele statutárního města Ostrava daří poměrně rychle měnit a zatraktivňovat tvář ostravské zoo,“ uvedl Stanislav Derlich z tiskového oddělení zoo.

V loňském roce se otevřely nové výběhy pro jeřáby a pandy červené. Zoo se dočkala své první expozice nočních zvířat a prvního mořského akvária. Z odchovů stojí za zmínku například mláďata tygrů ussurijských a levhartů cejlonských, a také první odchov vzácného lemura korunkatého. Opomenout nelze ani příchod dvou sloních samic ze Zoo Belfast.

V letošním roce zoo nachystala pro návštěvníky otevření nové expozice nazvané „Malá Amazonie“, kde bude možno vidět mimo jiné drápkaté opičky či tropické druhy pavouků a žab. Radikální přestavbou projde oblíbená dětská zoo, která se obohatí o další domácí zvířata (například krávy). Současně bude probíhat výstavba nového komplexu pro medvědy, hulmany a další druhy. Dokončeny budou v nepřístupné hospodářské části zoo dva provozní skleníky, které vytvoří nezbytné zázemí pro další modernizaci a estetizaci zoo. V roce 2009 by k nám měl z německého Hannoveru přicestovat dospělý samec slona indického. Zoologická zahrada Ostrava je v lednu otevřena každý den od 9.00 do 16.00. Pokladny a pavilony se zavírají v 15.00.