Potvrdil to personální ředitel Ctirad Lolek. Podle něj firma ale zatím nebude zveřejňovat žádná čísla. „Bylo by to předčasné,“ uvedl personální ředitel.

Zaměstnanci, kteří z ostravské huti dobrovolně odejdou, dostanou na překlenutí obtížné situace sociální příspěvek. Podle slibu šéfa ostravské huti Sanjay Samaddara jim bude v závislosti na počtu odpracovaných let vyplacen jedenácti až dvacetinásobek průměrného platu. Zaměstnanci, kteří se rozhodnou pro dobrovolný odchod, mají možnost podávat žádosti o ukončení pracovního poměru během tohoto týdne. „Zájem ze strany zaměstnanců evidujeme, od rána jsou v permanenci zaměstnankyně Centra pomoci a vyřizují četné dotazy. Na Centrum pomoci se mohou zaměstnanci obrátit telefonicky, ale rovněž si mohou domluvit schůzku,“ informovala dnes 12. ledna mluvčí ostravské huti Věra Breiová.

Věra Válková z Centra pomoci uvedla, že se zaměstnancům snaží zjistit potřebné informace či kontakty. „Nabízíme jim pomoc při psaní žádostí, životopisů či odpovědí na inzeráty. Poradíme i s přípravou na přijímací pohovory a poskytujeme i psychologické poradenství,“ upřesnila Válková.

Podle ní jsou zaměstnancům ostravského ArcelorMittalu v Centru pomoci k dispozici také veškeré formuláře, které jsou potřebné pro evidenci na úřadech práce. „Pomůžeme i s vyplněním, zkontrolujeme, zda má odcházející zaměstnanec všechny formuláře i své doklady v pořádku, takže při řízení na úřadu práce bude moci být klidnější,“ doplnila Válková. Podle dosud známých informací by měl být s pracovníky, kteří kývnou na dobrovolný odchod, pracovní poměr ukončen do konce ledna, nejpozději pak do 31. března.

ArcelorMittal minulý týden oznámil, že kvůli krizi bude muset v celé republice propustit 330 až 350 zaměstnanců.