Zanedlouho poté se mi ozval tiskový mluvčí společnosti Kaufland s tím, jestli bych neměla zájem navštívit firmu Olpran, která kola vyrábí, abych se na vlastní oči přesvědčila, jak takovéto kolo vzniká. A protože jsem zvědavá asi už od přírody, souhlasila jsem.

A jelikož nejsem motorizovaná, byly mi poslány již zaplacené jízdenky na vlak – a kupodivu – poprvé jsem mohla jet známým pendolinem, což bych si normálně nemohla dovolit.

Cesta do Hořic u Hradce Králové, kde Olpran sídlí, proběhla v pohodě, setkala jsem se s vedoucím celé firmy, který mě ochotně provedl svou výrobnou, probrali jsme materiály a druhy kol, směla jsem dokonce nahlédnout do jednoho z nejmodernějších skladů z celé ČR, nakonec mi bylo přislíbeno, že dostanu zdarma nové kolo.

Jak bylo slíbeno, nakonec jsem se dočkala nového kola a dostala jsem také poukázky na nákup do Kauflandu.

Velice mě potěšila vstřícnost a ochota, s jakou jsem se ještě nesetkala, a myslím, že nebýt mého článku v novinách, nikdy bych se nápravy asi nedočkala. Proto malá rada pro všechny lidi na závěr: Kdokoliv budete mít nějaký problém, kdykoliv se setkáte s nespravedlností a neochotou vzniklé potíže řešit, pište, pište… a nevzdávejte se.

LENKA GEBAUEROVÁ, OSTRAVA-PŘÍVOZ