Všichni jedničkáři do patnácti let budou mít vstup zdarma, a to celých pět dnů. Těšit se mohou také na malé dárky s hasičskou tematikou, například pohlednice, samolepky, kalendáříky a časopisy. Rodiče či jiný dospělý doprovod úspěšných žáků budou mít vstup do expozic za poloviční vstupné. Jedničkáři s originálem či kopií pololetního vysvědčení mohli přijít do muzea už ve čtvftek, přijít mohou také v pátek a v sobotu v době od 9 do 13 hodin. V neděli a v pondělí je Hasičské muzeum pro veřejnost zavřeno, otevřeno pro školáky pak bude ještě příští týden, a to ve dnech 3. a 4. února od 9 do 17 hodin.

„Návštěvníci muzea si budou moci vyzkoušet ruční poplachovou sirénu z období druhé světové války, moderní zásahovou přilbu, osahat si vyprošťovací techniku, kterou hasiči používají u dopravních nehod, a také si budou moci zapumpovat na funkčních ručních stříkačkách z konce devatenáctého a začátku dvacátého století. Velké oblibě se těší také vloni otevřená lezecká expozice s několika figurínami, která přibližuje záchranu osob ze studny, ze stromu a travers hasičského záchranáře se zachraňovaným dítětem. Jde o dynamickou ukázku, děti si budou moci „zatahat“ za lana a transportovat hasiče i zachraňované,“ přiblížil mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Další informace o muzeu mohou zájemci najít na internetové stránce hasičů www.hzsmsk.cz nebo přímo na stránkách muea http://muzeum.hzsmsk.cz.