S přicházejícím víkendem se do Ostravy vrátilo zimní počasí. Teploty se opět dostaly pod nulu, zem pokryla lehounká sněhová pokrývka. Během dneška a zítřka by se mělo dále ochlazovat, v příštím týdnu ale meteorologové opět očekávají oteplení.

„V sobotu se budou ranní teploty pohybovat od minus dvou do minus pěti stupňů Celsia, přes den by mělo být mezi nulou a minus třemi stupni Celsia. V neděli pak bude ještě o něco málo chladněji. Na horách by mohlo připadnout kolem pěti centimetrů nového sněhu, ve městě půjde spíše o poprašek. Od pondělí se už ale bude znovu oteplovat,“ sdělil Eduard Jarcovják z ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Radost ze současných nižších teplot mají zejména milovníci zimních sportů. Sníh na sjezdovkách drží a vlekaři hlásí, že podmínky pro lyžování jsou dobré. V provozu jsou stále i oba lyžařské areály nacházející se kousek za Ostravou.

„Máme zhruba třicet centimetrů technického sněhu. Kromě velkého vleku samozřejmě funguje i ten dětský. Pokud se bude dále ochlazovat, tak začneme i s dalším zasněžováním svahu,“ sdělil Ondřej Plhák, jeden z provozovatelů areálu Skalka nacházejícího se kousek za Porubou.

O stále ideálních podmínkách pro lyžování včera hovořil i Radovan Macháček, vlekař z o něco málo vzdálenějšího Vaňkova kopce. „Na sjezdovce máme šedesát centimetrů sněhu. V provozu je vše kromě snowboardového areálu,“ uvedl Macháček.

Oba zmiňované areály nabízejí také lákavou možnost večerního lyžování za umělého osvětlení. Vleky jezdí až do desíti hodin večer.