„Už jsme se tady několikrát chystali, ale nikdy jsme na hladu nedošli. Teď nás na tuto jarní akci upozornila kamarádka, takže jsme využili toho, dostat se sem s průvodcem a zajímavým komentářem,“ sdělili na vrcholku s panoramatickým výhledem na celou moravskoslezskou metropoli manželé Kratochvílovi.

„Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, stálo to zkrátka za to. Teď si tady zajdeme už sami častěji,“ dodali tito účastníci výšlapu.

Spokojen byl i Martin Prekel, který si na Emu vyšel se svým synem. „Chtěli jsme se projít a k tomu se něco dozvědět. A bylo to super, průvodkyně nám přiblížila spoustu zajímavostí,“ pochvaloval si jarní vycházku Prekel.

Podle průvodkyně OIS Lucie Ochodkové by se tyto jarní výstupy na Emu měly stát tradicí. Stejně tak chce informační centrum lákat Ostravany i na další komentované prohlídky města.

K tématu
EMA. To je kuželová halda s vrcholem ve výšce okolo 315 metrů nad mořem, která se nachází území obvodu Slezská Ostrava. Tvoří ji miliony tun vytěžené hlušiny z ostravských dolů. Počátky jejího založení pravděpodobně sahají do doby před rokem 1920. Halda stále pracuje, proto z ní vyvěrají bělostné obláčky plynů obsahující zejména oxid siřičitý. Uvnitř hořící haldy dosahuje teplota až 1500 stupňů Celsia, takže v ní vznikají vzácné nerosty – porcelanity a jaspisy. Ema není nejvyšším místem Ostravy, tím je kopec v Krásném Poli (334 m n. m.). Zdroj: Wikipedie.cz