Vypláznutý jazyk má obarvený na modro-bílo, potutelně se usmívá. Taková je tvář jedné z jedenácti etiket nového piva Bazal. Patří pětatřicetileté Haně Bartkové, ženě, která je věrnou fanynkou Baníku od svých patnácti let. Se svou podobiznou na „lahváči“ je spokojená. „Vybrali tu nejlepší fotku,“ říká po zhlédnutí výsledku. Do soutěže o tvář pro nové pivo se přihlásila jen tak z hecu. Vybrali ji a ona si podle svých slov užila během focení spoustu srandy. A spokojená je nyní i s chutí polotmavého ležáku, který prezentuje.

„Pivo je výborné, myslím, že se opravdu povedlo,“ hodnotí Bartková a s úsměvem pokračuje: „Celá rodina už ho chce. Čekají, jak budu na etiketě vypadat. Asi ho teď budu rozdávat jako dárek.“

Vrchní by měli poprvé roztočit pípy s novým fotbalovým pivem už tento pátek, a to přesně v 18 hodin. „Bude to takový slavnostní výkop. Bazal se začne čepovat v devětasedmdesáti hospodách v celém kraji. Na počátku dubna by měl jít oficiálně i do obchodní sítě,“ přibližuje Zuzana Bečková, manažerka projektu Naše fotbalové pivo.

Uvařeno je zatím bezmála čtvrt milionu půllitrů moku, jež má pětiprocentní obsah alkoholu. Doporučená cena pro obchody by měla být podle manažerky bez desetníku čtrnáct korun. V hospodách by měl stát Bazal zhruba tolik jako dnes dvanáctka z Ostravaru. „Chceme, aby se Bazal stal vlajkovou lodí našeho pivovaru,“ podotýká ještě Bečková a závěrem doplňuje, že slavnostní křest nového piva se uskuteční 22. dubna v rámci oslav padesátin stadionu Bazaly. Za patrona polotmavého ležáku byl fanoušky zvolen Rudolf Otepka.