Skoro jako jiné soutěže o „nej“ ženu vypadalo včerejší klání s názvem Miss Babča 2009. Rozdíl byl snad jen v tom, že šest finalistek bylo už trochu vyššího věku a místo známé promenády v plavkách se soutěžící v závěrečné disciplíně předvedly porotě a divákům oděny ve slušivých kostýmcích.

Nejprve se ale babičky rozpovídaly o sobě a mimo jiné prozradily, s kým by šly na romantickou večeři ve dvou. Pak přišla na řadu volná disciplína, ve které se recitovalo, zpívalo a dokonce i tančilo passo doble. Závěrečná promenáda se pak nesla v pestrých barvách, neboť tématem letošního ročníku soutěže bylo Jaro. Vystrojené babičky diváky nadchly.

„Vítězkou Soutěže Miss Babča 2009 se stala šestaosmdesátiletá Marie Urbanová z Domova U Jezera v Hlučíně. Titul první vicemiss získala dvaasedmdesátiletá Helena Honyšová z Klubu seniorů Odborářská v Zábřehu. Třetí místo obsadila devětasedmdesátiletá Marie Voráčková z Domova pro seniory Slunečnice v Porubě,“ vyhlásila hlavní vítězky Karla Janečková Venháčová, organizátorka akce, která byla v Korýtku pořádána ve spolupráci s radnicí obvodu Ostrava-Jih. Vítězná babička zaujala porotu elánem i šarmem, publikum pobavila i její recitace básně v nářečí, jejíž dlouhý text si pamatovala ještě ze školních lavic. „Kdybych mohla, okamžitě bych se do školy vrátila. Hned bych se učila nové věci. Ale to už nevrátím. Ještě že mám spoustu vnoučat a pravnoučat, která mi dělají radost,“ vyjádřila se šarmantní Marie Urbanová.

Ani v Miss Babča 2009 se nezapomínalo na další kategorie. Ocenění nakonec získaly i další tři účastnice soutěže.

„Titul Miss Foto patří pětaosmdesátileté Anežce Fickové ze zábřežského Domova pro seniory Korýtko, která tedy soutěžila v domácím prostředí. Miss Press se stala třiaosmdesátiletá Eliška Brašová z Domova pro seniory Kamenec ve Slezské Ostravě. A konečně titul Miss Sympatie získala osmaosmdesátiletá Marie Fillová z Charitního domova svatého Václava v Heřmanicích,“ dodala ještě Karla Janečková Venháčová.