Rekonstrukce jednoho z hlavních tahů městem je v plném proudu. Ulice Krnovská je rozkopaná, projet zde není jen otázkou řidičského umění, ale hlavně osobní trpělivosti. Důvod je jednoduchý. Semafory, které dopravu řídí, pouští ke kruhovému objezdu střídavě auta z obou směrů. Jenže frekvence červené je taková, že se zde naskládá dlouhá kolona aut. Rozsvítí se zelená. Auta se rozjedou ke kruháku a narazí na auta z protisměru. Prostě kolona z druhé strany nestihla projet a tím průjezd křižovatkou zablokovala. Auta tak stojí, nervozita narůstá. Když se okruh uvolní, nestačí projet zase auta čekající před okruhem. A tak je to dokola.

Malé i Velké Hoštice se projedou bez problémů, jen občas se auto musí vyhnout nějaké té díře.

Další oříšek na šoféry čeká v Kravařích. O tamních pracích na silnicích se už mluví jako o nekonečném příběhu. Pokud řidič uznává předpisy, posouvá se městem třicítkou a kličkuje mezi dírami a štěrkovými záplatami. Jen občas se do cesty postaví nakladač nebo náklaďák. Tu chvilku snadno každý přežije. Kravaře se tak zdají neuvěřitelně dlouhou osadou. Klidně se projede i oběma částmi Dolního Benešova a Kozmiceni. Proti třicítce v Kravařích je najednou padesátka úžasná rychlost.

Poslední zádrhel přijde těsně před Hlučínem. Zde se intenzivně pracuje na viaduktu. Z obou stran vítá přijíždějící auta semafor a dlouhé minuty nuceného čekání. Naštěstí tady je pěkný výhled na pracující bagr na vrcholu mostu, a tak to uteče. Pak se rozsvítí zelená a cesta do Hlučína je volná.