Valašské království bude Trúbu spravovat po dobu pěti let. Za tuto dobu chystá mnoho kulturních akcí, a také úpravy, které by zajistily lepší stav přilehlých objektů, jako je například Chata Dr. Hrstky a Jaroňkova útulna. „Cena vstupného se bude měnit, protože dojde ke zkvalitnění služeb v areálu a zatraktivnění Trúby pro turisty. V měsíci dubnu, kdy objekt přebíráme, bychom uvítali, kdyby byli návštěvníci schovívaví, protože to není jen tak, když se mění provozovatel,“ připomněl Tomáš Harabiš z Valašského království.

Prvním z kroků bude takzvané zútulnění Jaroňkovy útulny. „Všechno začne tím, že útulna bude opravdu útulná, jak už napovídá její název. Měla by tam být místa k sezení a přívětivý personál. Lidé by měli mít možnost nějakého občerstvení,“ dodal Harabiš s tím, že útulna bude také fungovat jako informační místo a imigrační úřad Valašského Království, kde se zájemci mohou dozvědět informace a podmínky k získání občanství Valašského království.

Chata Dr. Hrstky bude v provozu od prvního května. Návštěvníci však budou muset oželet vzhledem ke špatnému technickému stavu, zdejší kuchyň. Aby však měli hladovějící a žízniví průzkumníci věže nestrádali, připravilo království náhradní občerstvení v podobě oroseného piva a grilovaných specialit.

Dubnový program Trúby je stále v jednání. Návštěvníci by se však do konce tohoto měsíce měli dozvědět, co je čeká a nemine. Pro aktuální informace mohou pak navštívit webové stránky Trúby www.valasske-kralovstvi.cz/truba.