„Nejlidnatější ostravský obvod by měl být kompletně uklizen do konce měsíce. K bezproblémovému průběhu mohou přispět řidiči respektováním dopravního nebo informačního značení, když svými parkujícími vozidly nebudou bránit čisticím mechanismům v práci,“ upozornil mluvčí radnice Ostravy-Jihu Michael Kutty.

Po zimě je třeba také opravit některé chodníky. Chodci by měli v současnosti počítat s menšími problémy v oblasti ulic Svazácké, Jižní a Krasnoarmějců. „V této lokalitě se nyní pokládá zámková dlažba,“ řekl Kutty. Dodal, že podle toho, kolik peněz obvod dostane od města Ostravy, bude opravovat i další komunikace. „V plánu je další etapa opravy chodníků na ulici Volgogradské včetně dvorních částí nebo chodníku v Rudné ulici. Počítá se s opravami komunikací mimo jiné na ulicích Jedličkově a před Základní školou Klegova. Připravuje se výstavba parkovišť na ulicích Šeříkové a Markově,“ konstatoval Kutty.

V obvodě pokračuje také likvidace nevyhovujících pískovišť, letos se také začne stavět nové dětské lanové hřiště mezi ulicemi P. Lumumby a Kosmonautů.