Lokalitu vybranou pro stavbu stadionu považují za nevhodnou. Obávají se, že tu pak bude větší hluk, problémy s dopravou, že je budou ohrožovat vandalové. Také že stavba zlikviduje místní krajinný ráz, kde se pravidelně vyskytuje například káně. „Osada Janová je rychle rostoucí částí Polanky a Svinova jak v počtu obyvatel, tak v počtu nových rodinných domů. Rozhodnutí o výběru lokality pro výstavbu stadionu v kombinaci s již realizovanou stavbou dálnice D 47, která protíná Polanku, snižuje jakost bydlení vašich voličů a maří jejich dlouhodobé investice do bydlení,“ napsali v petici adresované městským zastupitelům.

Ostravští radní však doporučí zastupitelům, aby požadavku obyvatel Janové najít pro stadion jiné místo nevyhověli. „Nikdy není možné zavděčit se všem. Vnímáme důvody, které vedou obyvatele Janové k názoru, že výběr lokality je nevhodný. Současně však musíme vnímat i názory jiných, kteří právě tuto lokalitu a následnou změnu územního plánu prosazují,“ míní ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD). Slíbil, že však připomínky z Janové budou brány v potaz. „V zastupitelstvu jistě neprojde stavba, která by obtěžovala okolí. Nikdy nebudou spokojeni úplně všichni, jde to však zařídit tak, aby stavba co nejméně škodila,“ tvrdí primátor.

Také jeho náměstek pro investice Zdeněk Trejbal (ČSSD) před časem prohlásil, že Ostrava své plány nezmění. „My za tím půjdeme dál. Město prostě funguje jako celek, v některé městské části je fabrika, v jiné skládka, v další stadion. To se musí rozdělit. Svinov je opravdu nejlepší místo pro stadion, které Ostrava má. Je to městský pozemek, je sem nejlepší dopravní dostupnost,“ konstatoval Trejbal s tím, že se dál povedou jednání o stavbě.