Zatímco vodní areál plný bazénů a skluzavek V Ostravě-Jihu ještě „spí“, hned vedle něj se začátkem dubna probudilo k životu nové sportoviště.

„Zájemci zde najdou dvě hřiště pro plážový volejbal, fotbalové hřiště s umělou trávou, tartanové hřiště a univerzální kurty s umělou trávou pro tenis, nohejbal a další sportovní aktivity,“ vyjmenovává Gabriela Gödelová, mluvčí společnosti Sareza, která aquapark i nové sportoviště provozuje.

Speciální úprava kurtů s umělou trávou slouží k odlehčení pohybového aparátu sportovce a ke snížení nebezpečí poranění při pádu.

„V současné době je možno využít zaváděcí cenu – při zakoupení jedné hodiny tenisu získává hráč další jednu hodinu zdarma,“ láká na zahajovací cenovou nabídku Gödelová.

Součástí areálu je samozřejmě budova se šatnami a sociálním zařízením, ale i půjčovna sportovního nářadí či možnost zakoupení nápojů.

„V případě potřeby je možno u jednotlivých ploch využít umělé osvětlení. K dispozici jsou také ruské kuželky a pestrý dětský koutek pro děti hráčů,“ dodává mluvčí Sarezy.

Vstup do areálu je z ulice Svazácké, otevřeno je denně od 8 do 19 hodin.