V souladu se zákonem o rybářství se lov na pstruhových revírech zahajuje tradičně 16. dubna.

„Zatímco řadoví členové Českého rybářského svazu (ČRS) v zimním období odpočívali a připravovali si na novou sezonu nářadí, pracovníci a funkcionáři ve všech složkách svazu zpracovali všechny hospodářské údaje a statistiky za minulý rok, pečovali o ryby v komorových rybnících a o zhruba jeden a půl milionu kusů plůdku pstruha obecného, který byl v závěru minulého roku zajištěn umělým výtěrem generačních ryb na líhních místních organizací ČRS ve Vsetíně, Jeseníku, Frýdku-Místku, Frýdlantě, Staré Vsi a Domašově,“ uvedl Přemysl Jaroň, jednatel moravskoslezského územního svazu ČRS.

V průběhu loňského roku byly podle jeho dalších slov do revírů Územního svazu ČRS Ostrava vysazeny násady za šestadvacet milionů korun, z toho do pstruhových revírů za čtyři miliony. Díky vysoké produkci dravých ryb bylo nad plán vysazeno značné množství štiky a candáta. Nad stanovený plán byl vysazen také okoun říční a násada úhoře. Nedostatečná produkce dvouleté násady pstruha obecného byla – stejně jako v předchozích letech – doplněna pstruhem duhovým.

„V souladu s udělenými výjimkami ze zákona o rybářství si mohli zájemci na několika našich revírech vyzkoušet lov v zimním období pod ledem, takzvaně na dírkách. Přes krátké období zámrzu se tato možnost setkala s mimořádným zájmem lovících, stejně jako letní povolení lovu čtyřiadvaceti hodin na Těrlické přehradě. V průběhu loňského roku byly pro zájemce o lov trofejních ryb zavedeny dva revíry s místenkovým způsobem rybolovu,“ řekl dále Jaroň.

V loňském roce bylo na revírech Moravskoslezského územního svazu ČRS uloveno na udici celkem na všechny druhy povolenek více než pět set tun ryb, z toho 403 tun kapra, 43 tun štik a candátů a 11 tun pstruhů a lipanů.