Vše začalo ve chvíli, kdy na tísňovou linku zavolal sedmatřicetiletý muž, který upozornil na podezřelý cestovní kufr. Na místo ihned vyrazila hlídka, která zde plastové zavazadlo černé barvy skutečně našla.

„Z důvodu obavy, že by se v opuštěném kufru mohl nacházet nástražný výbušný systém, policisté rozhodli o přerušení tramvajové dopravy a odklonění silničního provozu ve směru na Vítkovice i Výškovice,“ popsal situaci Petr Svoboda z ostravské policie.

Ochránci zákona tramvajovou zastávku i přilehlý prostor v okruhu sta metrů evakuovali a neprodyšně uzavřeli. Do Ostravy byl také povolán speciální pyrotechnický tým Morava.

Záhy se ale ukázalo, že šlo o planý poplach. Policisty po chvíli kontaktovali dva svědkové, kteří uvedli, že kufr jim téhož dne kolem osmnácté hodiny chtěl prodat neznámý muž, zřejmě bezdomovec. V té době byl kufr prázdný.

Policisté zjistili, že v kufru skutečně nic není a bezpečnostní opatření odvolali. Vzápětí mohla být obnovena i doprava.

„K omezení a odklonění spojů tramvajových a autobusových linek došlo u zastávky Kotva v Ostravě-Zábřehu krátce po devatenácté hodině. Městská hromadná doprava se v této lokalitě vrátila do normálu po třiceti minutách,“ uvedl tiskový mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.

Kufr skončil na Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, kde si jej může majitel vyzvednout.

Zásahu se kromě policistů zúčastnili také hasiči, strážníci městské policie a dispečeři dopravního podniku.