A stejně jako na únorové schůzi se jim to nepodařilo. Návrh opozice se jako minule nedostal ani na program samotného jednání, byl smeten ze stolu vládnoucí koalicí sociálních demokratů a komunistů. Zatímco v únoru měl být Konečný odvolán kvůli ideologii – v tisku tvrdil, že disidenti a političtí vězni by neměli přednášet na školách, tentokrát to bylo kvůli resortu, který spravuje.

Opoziční zastupitel za ODS Pavel Drobil návrh odvolat náměstka hejtmana z funkce zdůvodnil tím, že rada kraje včetně Konečného obchází zákon. Krajský soud v Ostravě vydal už dvě předběžná opatření, která zakázala úhradu regulačních poplatků za pacienty v lékárně krajské Slezské nemocnice v Opavě. Po prvním předběžném opatření začal kraj poplatky proplácet jiným způsobem. Přestal s tím až po druhém předběžném opatření krajského soudu.

„Máme za sebou dvě usnesení Krajského soudu v Ostravě, která se týkají krajské lékárny v Opavě, kdy po prvním usnesení se rada kraje naprosto jednoznačně rozhodla obcházet zákon. Z našeho pohledu je naprosto evidentní, že mělo přestat proplácení poplatků ve všech krajských lékárnách. To usnesení může mít charakter precedenční,“ prohlásil Drobil. Dodal, že radní se nechovají jako řádní správci svěřeného majetku. „Kolega Konečný za těch pět měsíců prokázal naprostou nekompetentnost,“ míní Drobil.

Náměstek Konečný považuje pokus o své odvolání za politickou záležitost. „Regulační poplatky jsou velkým politickým tématem a lze je využít v každou chvíli. ODS se nikdy nesmířila s tím, že jsme jednak začali s úhradou regulačních poplatků, a jednak se nesmířila s tím, že se komunisté dostali do uvolněných funkcí krajského zastupitelstva. Toto spojit a vytvořit z toho nějakou kauzu určitě jde,“ reagoval Konečný.