Náklady na náročnou opravu kulturní památky přesáhly 120 milionů korun. Z původního empírového interiéru se mnoho nedochovalo, a tak jsou sály a salonky postupně zařizovány v duchu pozdějších uměleckých stylů. Perličkou je například místnost věnovaná historickému období reálného socialismu, kterou architekti nechali vybavit dobovým otočným stolem pro posun vodky, jaký se užíval pro jednání s partnery ze zemí RVHP. V místnosti je navíc umístěna sada portrétů vůdců socialismu od Karla Marxe přes Fidela Castra až po Gustáva Husáka.

Lidé si mohou zámeček prohlédnout v pátek 1. května od půl osmé do 18 hodin, a to ve třicetiminutových intervalech. Přístupné budou dvě spodní patra kromě místností, které ještě nejsou dokončeny. Přízemí bude sloužit především pro přijímání návštěv, v prvním patře pak jsou místnosti představenstva či správní rady, svou kancelář s koupelnou tu má generální ředitel vítkovického strojírenského holdingu Jan Světlík. V horním patře je galerie s depozitářem.

S opravou se začalo loni na jaře, po zámku, ale hlavně jeho okolí, se ještě stále pohybují dělníci. Dokončují dvůr areálu, který se změní v klidové místo se zelení. Zdobit jej bude výstavní pavilon z 19. století, který sem byl převezen z Dolní oblasti Vítkovic. Jde o unikátní litou konstrukci. „Výstavní pavilon přežil zázrakem u vysoké pece, byl tam součástí skladu, zalitý betonem a asfaltem. Museli jsme ho velmi obezřetně vysekávat,“ popisuje Světlík. K čemu bude altán sloužit? „Bude tam zřejmě výstava smaltů i jiné trvalé exponáty. Pracovně ale tomu říkáme doutníkový bar,“ usmívá se Světlík.

V dalším rohu areálu se dokončuje knihovna se studovnou, která bude sloužit veřejnosti. Otevírat se bude pravděpodobně na podzim.