Strategický úsek ulice 28. října, Frýdlantské mosty, v pondělí obsadili stavaři. Začala se tam totiž opravovat část mostu sloužící tramvajím. Práce na mostě budou trvat až do 9. listopadu. A přinesou omezení jak pro projíždějící řidiče, tak pro provoz tramvajových linek.

Oprava, a to včetně vlastních prací dopravního podniku, přijde zhruba na šedesát milionů korun. „Letos je to naše největší stavební akce,“ sdělil mluvčí Dopravního podniku Ostrava Miroslav Albrecht.

Nejbližší omezení tramvajové dopravy se připravuje už v termínu od 16. do 22. května. Další vždy zhruba týdenní výluka tramvajové dopravy je plánována v červenci, srpnu a říjnu. Dopravní podnik ale informoval, že vzhledem k tomu, že pracovní postupy budou přímo závislé také na klimatických podmínkách, může se postup prací – a tedy i termíny tramvajových výluk – změnit.

V době uzavírky bude nahrazena tramvajová doprava autobusy. „Dočasná autobusová zastávka bude zřízena na provizorních tramvajových ostrůvcích asi dvacet metrů za světelným signalizačním zařízením ve směru na Porubu,“ informovala tisková mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Oprava tramvajového mostu se dotkne i průjezdu automobilů. Už nyní jsou po silnici rozmístěny značky stahující dopravu do jednoho pruhu. „Průjezd byl bez komplikací, vůbec jsem se nezdržel. Uvidíme, jestli se to bude ucpávat ve špičce,“ uvedl jeden z řidičů, Petr Knínek, který Frýdlantskými mosty často projíždí.

Frýdlantské mosty jsou důležitou spojkou mezi centrem Ostravy s Vítkovicemi a Zábřehem, a také s Mariánskými Horami a Porubou. Oprava se týká úseku od křižovatky s ulicí Vítkovickou po křižovatku s ulicí Poděbradovou. Rekonstrukce obnáší odtěžení kolejového lože, odbourání říms, zábradlí a betonu až po nosnou konstrukci, opětovnou betonáž, zřízení kolejového lože a položení kolejí.