Nový manažer značky Ostravar Michal Útlý uvedl, že po letech Ostravar upouští od tradičního červnového termínu. „Termín Slavností letos ovlivnila dubnová modernizace provozu a instalace nové myčky vratných lahví. Dvacetimiliónová investice si vyžádala velký zásah do chodu pivovaru a my jsme byli nuceni na čas výrazně omezit výrobu. V tuto chvíli vaříme a stáčíme pivo pro hlavní letní sezonu,“ uvedl mluvčí Pivovarů Staropramen Pavel Barvík.

Protože červnové slavnosti by znamenaly další omezení výroby, rozhodl se Ostravar přesunout letošní termín až na konec srpna. “Po dohodě s vrchním sládkem jsme zvolili pro termín konání slavností poslední prázdninovou sobotu. Návštěvníci tak budou mít příležitost zažít po deseti letech pozdně letní atmosféru akce stejně, jako tomu bylo při prvním ročníku,” řekl na setkání Michal Útlý, brand manažer značky Ostravar.

Jako tradičně vystoupí na letošních pivních slavnostech celá řada hudebních kapel a chybět nebude ani zábavný doprovodný program. Hlavní hvězdy však zatím organizátoři tají. “Zopakujeme ale model z roku 2007, kdy měly slavnosti dva hudební vrcholy, jeden na začátku a druhý na konci,” dodal Barvík s tím, že chybět nebude ani pivní překvapení. Slavnosti pivovaru Ostravar každoročně přilákají několik tisíc lidí. Rekord padl v roce 2007, kdy do areálu pivovaru zavítalo vice než čtrnáct tisíc návštěvníků.