Hotový má být pravděpodobně na podzim. V době, kdy nezaměstnanost v Ostravě opět trhá rekordy a bez práce je skoro dvacet tisíc lidí, je o místa v novém obchodním centru mezi lidmi veliký zájem. „Uchazečů se hlásí dostatek,“ potvrdil ředitel marketingu Globusu Boris Malý. „Jednak tomu může nahrávat současná situace, stejně tak i znalost Globusu v regionu – působíme již v Opavě,“ dodal.

Nábor nových zaměstnanců se koná na Milíčově ulici v centru Ostravy. V úterý tam byl na pohovoru i pan Petr. Příjmení neuvedl, aby si to nerozházel ve svém současném zaměstnání. Pracuje v malém strojírenském podniku. „Situace tam ale nevypadá vůbec růžově. Firma snižuje počet zaměstnanců a šetří, kde se dá. Nyní pracujeme jen na šest a půl hodiny,“ popisuje. Nová práce v Globusu by tak pro něj znamenala hlavně jistotu. Pracovat by chtěl jako skladník nebo v části obchodního centra, kde se budou prodávat potřeby pro dům a zahradu. „Uvidíme, jak dopadnu, do týdne mi prý dají vědět,“ uzavřel Petr.

Právě o nepotravinářské pozice mají lidé největší zájem. Některé z nich jsou obsazené. Na dračku šly například místa skladníků. Aktuálně hypermarket hledá například zaměstnance do pekárny či prodavače na nejrůznější úseky, od zeleniny po elektro, kuchařky i pracovníky do hobby oddělení. Celkem bude v Globusu pracovat zhruba 450 lidí.

Nový hypermarket bude velikostí srovnatelný s nejbližším Globusem v Opavě, časem by na něj měla navázat obchodní galerie. Přesný termín otevření hypermarketu zatím vedení Globusu nezveřejnilo. „Vše se dozvíte z reklamy,“ podotkl Malý. Samotná stavba nového hypermarketu vzbuzuje mezi místními obyvateli kladné i záporné reakce. „Někomu se to nelíbí, říkají, že Plesná ztratí svůj takový soukromý charakter. A samozřejmě lidé jsou zatíženi samotnou výstavbou. Ale na druhé straně jiným lidem vyhovuje, že tady přibude možnost, kde si nakoupit,“ uvedl nedávno starosta Plesné Jan Bochňák.