Po teoretickém úvodu a přezkoušení přišla na řadu praxe. Své dovednosti museli předvést na dvou frekventovaných křižovatkách v centru Ostravy - na křižovatce ulic Českobratrské a Nádražní a na křižovatce Českobratrské ulice a Sokolské třídy.

„Z každého dopravního inspektorátu bývalého Severomoravského kraje byli vybráni dva dopravní policisté, kteří se této soutěže zúčastnili. Celkem se jednalo o dvaadvacet policistů. Vytipovali jsme pro ně jedny z nejfrekvento­vanějších křižovatek v rámci Ostravy. Jsem rád, že policisté prokázali své kvality a úkoly zvládli,“ řekl vedoucí severomoravské dopravní policie Jiří Zlý.

Jedním z účastníků soutěže byl Oldřich Ševčík z prostějovského dopravního inspektorátu. „Bylo to celkem v pohodě. Zdá se, že řidiči i chodci v Ostravě vědí, co mají dělat, i když občas zazmatkují. Je ale vidět, že jsou na policisty v křižovatkách zvyklí. V Prostějově to bývá horší. U nás je hodně kruhových objezdů. Když pak řidiči uvidí policistu, mnohdy nevědí, co dělat,“ řekl Ševčík, podle kterého je nutné v křižovatkách věnovat pozornost nejen vozidlům, ale také chodcům. „Někdy tápou, co mají udělat. Raději jim ukážu, že mohou přejít. Je také lépe provoz zastavit a umožnit všem bezpečné přejití,“ doplnil Ševčík, který během své praxe zažil několik dramatických okamžiků. „Není to jednoduché. Je nutné být neustále ve střehu. Už se mi stalo, že jsem musel před zmatkujícím řidičem uskočit,“ uzavřel Ševčík.

Vítězem soutěže Regulovčík roku se stal Václav Wewiorka z ostravského inspektorátu, druhá skončila Monika Mikulková z frýdecko-místeckého inspektorátu, třetí byl Jiří Majka z oddělení silničního dohledu krajského ředitelství v Ostravě.