„Run-up se v Ostravě koná již druhým rokem, avšak letos jsme připravili některé novinky. Například jsem rozšířili soutěžní kategorie, vedle dětí, juniorů, dospělých, seniorů a týmových družstev se o vítězství mohly poprat také firemní týmy a přidali jsme i dvě nové ženské kategorie, konkrétně juniorky a seniorky, jejichž účast byla v minulých letech hojná. Úplnou novinkou byl Run-up playstation challenge, kdy závodník musí napřed projet virtuální dráhu autem a poté jej teprve čeká běh. Nakonec se oba časy sečtou,“ uvedla mluvčí závodu Markéta Synčáková.

Před radniční budovou to po celý den žilo. O doplňkový program se starala Moravskoslezská krajská asociace sport pro všechny. K viděni tak bylo například vystoupení mažoretek nebo gymnastek. Zajímavá byla také exhibice světového šampiona v BMX Jana Valenty. Pro účastníky bylo po celý den připraveno občerstvení a pro vítěze pak hodnotné ceny.

Celkovým vítězem závodu se stal žilinský rodák Tomáš Celko, který vyběhl na vrchol radnice za neuvěřitelné 2 minuty 34 sekund. Za svůj skvělý výkon získal let horkovzdušným balonem pro dvě osoby, GPS navigaci a kolečkové brusle. Nelepší ženský výkon pak předvedla Zuzana Macurová s časem 3 minuty 55 sekund. Ostravští hasiči se od včerejška mohou pyšnit titulem nejlepšího Run-up týmu.

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ