Akord bude slavit

Ostrava/ V rámci oslav 50. výročí vzniku domu kultury Akord v Ostravě-Zábřehu se v sobotu uskuteční před Obchodním centrem Avion Shopping Park v Ostravě-Zábřehu zábavný pořad pro malé i velké návštěvníky. od 13 hodin zde bude k vidění bubenická show, klaun Hopsalín, koncert Ostré trávy, cimbálové muziky Tolar, ukázky bojových umění a členů Českého červeného kříže, taneční vystoupení či ukázky hasičské techniky. (mrš)

Vyjížďka na kolečkových bruslích noční Ostravou

Ostrava/ Vyznavačům jízdy na kolečkových bruslích je určena akce s názvem HEPA BladeNights, která se uskuteční v sobotu v Ostravě. Jedná se vlastně o vyjížďku noční Ostravou, protože akce začne v 19.30 hodin. Registrace účastníků bude probíhat na Prokešově náměstí před Novou radnicí již od 19.30 hodin, start vyjížďky bude o hodinu později. Trasa povede přes ulici Horovu do Komenského sadů, kolem sportovní haly Sareza na ulici Muglinovskou, po ulici Bohumínské k Sýkorovu mostu a zpět k Nové radnici. Účastníci by měli absolvovat dva okruhy o celkové délce přibližně 12 kilometrů. Na trase by je měl doprovázet také Music-car, ze kterého po celou dobu jízdy bude hrát hudba. Akce se mohou zúčastnit pouze bruslaři starší 15 let. Součástí akce bude také TESTCENTRUM bruslí Rollerblade, které si budou moci zájemci zdarma vypůjčit na celou Blade Night. Účastníciby měli myslet na svoji bezpečnost a vybavit se ochrannými pomůckami - ochrannou přilbou a chrániči kolen a zápěstí. (mrš)

Za pohádkovými postavami

Ostrava/ V porubském lesoparku u kolejí Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava se v sobotu uskuteční akce pro děti s názvem Pohádkový les. Putování za pohádkovými postavami se koná od 9 do 13 hodin. (mrš)

Indiánská pohádka

Ostrava/ V Kulturním domě K-Trio v Ostravě-Hrabůvce se v neděli uskuteční loutkoherecká Indiánská pohádka Divadla v Batohu. Začátek je v 10 hodin. Vstupné je 40 korun. (mrš)

Ostravská burza plazů

Ostrava/ Ve velkém sále Domu kultury Města Ostravy se v sobotu uskuteční tradiční Ostravská burza plazů. Chovatelé z celé republiky i ze zahraničí zde budou nabízet k prodeji či výměně své šupinaté mazlíčky. A nejen je. K vidění zde bude kromě hadů také exotický hmyz, tropické rostliny, přírodniny, chovatelské potřeby a literatury, akvarijní rybičky a potřeby pro akvaristy. Burza plazů se koná od 8 do 12 hodin. Akci pořádá ostravský klub vivaristů Aqua-Terra. (mrš)

Dopravní podnik Ostrava se otevře veřejnosti

Ostrava/ Dopravní podnik Ostrava si letos připomíná šedesáté výročí svého vzniku. Na sobotu je u této příležitosti naplánován den otevřených dveří s bohatým kulturním programem, který bude probíhat v ústředních dílnách v Ostravě-Martinově. Vystoupí například zpěvák Pavel Dobeš, taneční skupina s orientálními tanci i historičtí šermíři. Účastníci oslav si budou moci vyzkoušet také simulátor nárazu nebo zásady první pomoci, se kterými je seznámí odborníci týmu BESIP. Milovníci techniky se mohou těšit na výstavu moderních i historických typů autobusů a tramvají. Policie ČR představí laserovou střelnici a Městská policie své psovody a judisty Chybět nebudou soutěže pro malé i velké, stánky s občerstvením a prodej upomínkových předmětů. Celodenní program začíná v Martinově v 9 hodin, konec je plánován na šestnáctou hodinu.

V neděli dopravní podnik zpřístupní všem zájemcům tramvajovou vozovnu v Moravské Ostravě na konečné zastávce tramvajové linky číslo 4. „Vozovna v centru města oslavy slaví osmdesáté výročí, neděle bude proto věnována historickým jízdám přes centrum města a prohlídkám této vozovny,“ doplnil ředitel Dopravního podniku Ostrava František Kořínek. Také tady bude akce probíhat od 9 do 16 hodin. (mrš)