Na sedmapadesátihek­tarovém sportovním rybníku dnes soutěžilo 110 rybářů. „V druhé kategorii, která posuzovala celkovou délku nachytaných ryb, zvítězil rybář, který vytáhl necelých dvanáct metrů ryb,“ upřesnil Pavol Šovčík z Rybářství Rychvald, které je pořadatelem soutěže sportovních rybářů.

Organizátoři rybářských závodů týden před pořádáním soutěže nasadili do rybníka zhruba osm set dvoukilogramo­vých kaprů.

Nový Stav je od roku 1994 využíván pro účely sportovního rybolovu. Kvůli propadům půdy způsobenými těžbou uhlí od konce šedesátých se v rybníku od počátku šedesátých let minulého století ryby nelovily. Díky tomu je v něm velký počet trofejních ryb, a to především kaprů a sumců. Od roku rybník 1994 spravuje Rybářství Rychvald, které jej už několikátou sezonu zarybňuje kvalitní kapří násadou a mírovými rybami kapra, štiky, candáta, sumce a dalšími. Rekordní rybou, kterou se z Nového Stavu podařilo rybářům vylovit, byl podle Šovčíka čtyřiadvaceti­kilogramový tolstolobik.

Vítězové dnešních rybářských závodů v obou kategoriích byli kromě finanční prémie ve výši tři tisíce korun odměněni i povolenkou v hodnotě sedm tisíc korun na rybníky Nový Stav a Figura.