Mluvčí ČEZ pro severní a střední Moravu Alice Lutišanová uvedla, že k dnešnímu poledni měli energetici nahlášeno ještě šest stovek poruch na nízkém napětí. „Hned po bouřce odstraňovali naši pracovníci především poruchy na vysokém napětí. Ty už byly opraveny. Dnes už naši pracovníci odstraňují hlavně poruchy na nízkém napětí. Vzhledem k množství nahlášených poruch budou práce pokračovat i v neděli. Nejvíce poruch máme hlášeno na Ostravsku, Karvinsku a ve Frýdlantě nad Ostravicí,“ upřesnila mluvčí energetiků.

Škody budou podle Lutišanové vyčísleny až po víkendu. „Vzhledem k množství poruch lze ale odhadovat, že celková částka převýší řád statisíců a půjde spíše do milionů,“ dodala mluvčí.

Podle Lutišanové museli energetici přizvat k některým opravám i specialisty na práci ve výškách. „Některé stromy vichřice nepolámala úplně, ale částečně je vyrvala ze země a hrozí jejich popadání na dráty. Pracovníci proto musejí být při opravách hodně pozorní a dbát na bezpečnost,“ doplnila Lutišanová. Podle ní se opravárenské čety na řadu míst dostávají jen s využitím těžké techniky.

Související článek čtěte ZDE