Nejnovějším podchodem je podchod na Horní ulici u Europamöbelu, který byl postaven před pěti lety. Jeho součástí jsou i plošiny pro invalidní spoluobčany a kamerový systém napojený na městskou policii.

„Ještě letos by měla začít celková rekonstrukce podchodu na ulici A. Poledníka na Dubině. Měl by vypadat podobně jako ten u Europamöbelu, to znamená přístup pro imobilní spoluobčany, vstupy a výstupy budou nově zastřešeny až k zastávkám MHD, kamerový systém, plochy okolo restaurace Orio budou nově upraveny. Momentálně se dopracovává projektová dokumentace a vyřizují se stavební povolení,“ uvedl starosta Jihu Karel Sibinský (ČSSD).

Dodal, že se nyní připravuje i projektová dokumentace pro celkovou rekonstrukci podchodu u restaurace Venuše v Hrabůvce. „Platí, že každý rok bychom chtěli zrekonstruovat jeden podchod, samozřejmě v závislosti na finančních možnostech,“ konstatoval Sibinský s tím, že loni byly upraveny vstupy do podchodu na Výškovické a Horymírově ulici.

Sibinský slíbil, že podchody budou i nadále pravidelně čistit pracovníci v rámci veřejně prospěšných prací, v podchodech se budou odstraňovat i graffiti.