Na ostravské nebe už tento pátek a sobotu vystoupá zhruba desítka horkovzdušných balonů. Konat se totiž bude druhý ročník akce s názvem Balony nad Ostravou, která měla premiéru loni v září.

„Chceme opět přichystat podívanou pro širokou veřejnost, nabídnout divákům nevšední zážitek,“ uvedl jeden z organizátorů akce Karel Špalek s tím, že počet balonů se oproti loňskému ročníku letos dokonce zdvojnásobí.

„Mělo by jich být osm až deset. K vidění bude také v Česku i na Slovensku největší balon pro dvanáct pasažérů. Na jeho ušití bylo použito kilometr a půl textilie,“ doplnil.

Vzdušné koráby s proutěnými koši budou startovat celkem třikrát, pokaždé z volného prostoru vedle Makra v Ostravě-Hrabové. V pátek vzlétnou o půl šesté odpoledne, v sobotu pak v 7.30 ráno a opět v 17.30 hodin.

„V případě, že by se podařil alespoň jeden z těchto plánovaných hromadných startů vyhlídkových letů, bude to historicky nejvýznamnější balonová akce v Ostravě,“ poznamenal Špalek a naznačil tak, že do celé akce může ještě promluvit počasí. Loni se nakonec podařilo realizovat dva ze tří plánovaných letů.

Lidé, kteří by měli zájem podívat se na moravskoslezskou metropoli z balonu, mohou ještě využít nabídky koupit si letenku na vyhlídkový let. Objednávku je možné učinit na čísle 603 449 374.