Jedná se o druhý ročník celostátní akce, která podpoří svým výtěžkem Nadační fond dětské onkologie Krtek. Ten pomáhá zlepšovat péči o děti s nádorovým onemocněním léčené v brněnské fakultní nemocnici. Vybrané peníze pomohou nadaci uskutečnit projekt Domácí péče, který umožní některým nemocným dětem léčbu v domácím prostředí. Závod se poběží v pěti městech České republiky. V Ostravě akci zaštítí a závod také odstartuje Monika Žídková – bývalá modelka a Miss České republiky 1995, která jako první česká zástupkyně v soutěžích krásy získala také titul Miss Europe 95.

„Velmi ráda podpořím projekt, který pomůže zpříjemnit život dětem, jež nemají to, co většina z nás považuje za samozřejmost – a to zdraví. Jako patronka ostravského běhu vyzývám všechny Ostraváky a lidi z okolí, aby se do Běhu pro život zapojili, přišli si zaběhat nebo udělat pěknou procházku a podpořili tak Nadační fond Krtek,“ zve veřejnost na akci Monika Žídková.

Zapojit se může každý

Zúčastnit se mohou všichni bez rozdílu věku či fyzické kondice, včetně rodičů s malými dětmi. Trasu, která je dlouhá přibližně čtyři kilometry, je možné běžet, ale také projít příjemnou procházkou s celou rodinou, kočárkem či pejskem, nebo absolvovat pouze její část. Všichni účastníci přispějí Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek účastnickým poplatkem, jehož minimální výše je 150 korun.

Ještě před zahájením jednotlivých běhů se pro nadační fond Krtek vybralo již více než 130 tisíc korun. Kromě účasti v běhu je možné přispět několika dalšími způsoby:
- zasláním libovolného příspěvku na účet Komerční banky 278 582 320 2­37/0100
- dárcovskou SMS ve tvaru DMS KRTEK na telefonní číslo 87 777, jejíž cena je 30 Kč (cena DMS je 30 Kč, NFDO Krtek obdrží 27 Kč)
- zakoupením dárkových předmětů přímo v místě akce
- organizací sbírky ve firmě, škole nebo zájmovém kroužku
- zapojením se do on-line sponzoringu účastníků běhů (více na www.behprozivot.cz)
- zakoupením čtyř balení minerálních vod Mattoni v prodejnách Tesco
- Registraci, program a další informace, jak můžete pomoci najdete na www.behprozivot.cz