Osmapadesátiletému muži, který se vracel z návštěvy, se udělalo nevolno. Stihl si zavolat záchranku a zkolaboval. V tu chvíli kolem něj projížděli dva cyklisté. Nejenže mu nepomohli, ale navíc mu ukradli mobil a ujeli. Muž chvíli nato zemřel.

„Co to jsou za lidské zrůdy? Člověk je ve vážném stavu, a druhý (a ještě dva!) ho místo pomoci okrade. Proboha, co za lidi se mezi námi pohybují? Pohrdám takovými a zaslouží si opravdu trest srovnatelný za vraždu,“ vyjádřila se například na internetových stránkách Deníku čtenářka Jana.

V podobném duchu událost hodnotil i autor příspěvku podepsaný jako Zdenál: „Zavřít na doživotí, nuceně denně pracovat, hradit si z tohoto příjmu pobyt, jídlo, oblečení, všechno. Zbytek peněz strhávat na dobročinné účely. Pro toto není omluva.“

Podle mluvčí ostravských policistů Gabriely Holčákové muži zákona po svědcích-zlodějích nadále intenzivně pátrají. Nápomocní při objasnění tohoto neomluvitelného činu ale mohou být i další svědci. Policii mohou kontaktovat s dalšími informacemi na telefonní lince 158 nebo ve kterékoliv policejní služebně.

DISKUSE: Váš názor nás zajímá. Diskutujte také na www.msdenik.cz