„Celkem jsme ocenili pětadvacet lidí. Medaili dostal například jeden policista, který zachránil lidský život,“ uvedl ředitel ostravské policie Tomáš Landsfeld.

Místem dramatu byl dům na ulici A. Gavlase v Ostravě-Dubině. Z okna sedmého patra chtěl letos v lednu skočit dvaačtyřicetiletý muž, který se houpal na zábradlí balkonu. Po vyjednávání se nechal přemluvit a přesunul se na bezpečnější místo. Po chvíli ale chtěl svůj úmysl dokončit a snažil se opět vrátit k zábradlí balkonu. Policista Jaroslav Beleščák, který byl včera jedním z oceněných, ho strhl za límec bundy zpět. Muži, který prožíval těžkou životní krizi, tak zachránil život.

Návštěvníci Dne policie mohli také sledovat vystoupení kynologů či ukázku pohotovostního pořádkového oddílu, který předváděl výcvik sebeobrany. K vidění bylo velké množství policejní výstroje a techniky. Pozornost vzbuzovala například policejní motorka Honda, která může jet až 225kilometrovou rychlostí, nebo VW Passat dálniční policie, který je vybaven zařízením pro měření rychlosti a programovatelným zadním panelem, na němž se mohou policejní výzvy zobrazovat i v angličtině a němčině.