Na novinky se mohou těšit hlavně od půlky července, kdy má být slavnostně uvedena do provozu také vnitřní část celého Vodního světa Sareza, jak se budou nově městské lázně jmenovat. Právě kvůli probíhající rekonstrukci vnitřní části ještě budou nějaký čas návštěvníci počítat s částečným omezením travnatých ploch. To jim však bude kompenzováno nižším vstupným.

Vnitřní část Čapkárny se rekonstruuje od loňského září. „Druhá etapa rekonstrukce lázní spočívala v modernizaci budovy a vnitřní části objektu. Bylo nutné vyměnit okna a dveře, zateplit budovu, rekonstruovat střešní plášť, rozvody vody a kanalizace, vzduchotechniky a elektroinstalace. Prostorově jde o vstupní vestibul, restauraci, občerstvení, výměníkové stanice a posilovnu,“ popsala mluvčí společnosti Sareza, která lázně spravuje, Gabriela Gödelová s tím, že tu bude umístěn modernizovaný provoz vodoléčby a relaxace, wellness provoz – aromaterapie, tepidárium, solná pára, infrasauny, sluneční a vodní relaxace s masážemi, solární studio a malý vodní svět.

„Ten budou tvořit malá vodní řeka, masážní lůžka, vodní jeskyně a prostor s vodní hudbou. Interiéry budou připomínat turecké lázně. Součástí rekonstrukce bude také nové řešení vstupního vestibulu s potřebným sociálním zázemím včetně rozšíření šaten a modernizace provozu prádelny. Areál bude navíc doplněn o oblíbený venkovní a vnitřní tobogan,“ doplnila Gödelová s tím, že delší, takzvaný zážitkový tobogan s celoročním provozem, má dojezd do vnitřního bazénu.

„Je dlouhý devadesát šest metrů, má jedenáctimetrové převýšení a sklon jedenáct a půl procenta. Navíc disponuje zajímavou atrakcí – návštěvník bude projíždět mimo jiné vizuálními efekty ve formě plamenů, blesků, a také částí ve stylu mořského světa. Návštěvníci budou mít k dispozici také turboskluzavku červené barvy s otevřeným dojezdem do venkovního bazénu, s převýšením deset a půl metru a sklonem dráhy čtyřicet procent,“ řekla mluvčí.