Ojedinělý sponzorský program Prazdroj lidem – pro lepší život obyvatel -, v němž společnost Plzeňský Prazdroj, která má v tomto regionu významný a silný Pivovar Radegast, vstupuje do dalšího, v pořadí již osmého ročníku. Během uplynulých sedmi let rozdělil Plzeňský Prazdroj na Frýdecko-Místecku, Třinecku, Jablunkovsku a v posledních třech letech i v Ostravě čtrnáct a půl milionu korun a podpořil více než osm desítek projektů. Letos je ve hře opět dva a půl milionu korun a o tom, kdo získá grant, rozhodnou svými hlasy lidé, kteří v tomto kraji žijí.

„I v tomto roce se chceme zaměřit především na projekty, které přispějí ke zkvalitnění podmínek pro aktivní využití volného času obyvatel tohoto regionu. Nejde jen o amatérský sport, ale také o kvalitní zázemí pro kulturní a zájmovou činnost obyvatel, včetně handicapovaných a sociálně znevýhodněných spoluobčanů – například seniorů a matek s dětmi,“ představuje dárcovský program, dříve známý pod názvem Občanská volba, manažerka firemní odpovědnosti Plzeňského Prazdroje Zuzana Novická.

Jen loni se tak díky finanční podpoře Plzeňského Prazdroje podařilo vybudovat novou naučnou stezku Slezskou Ostravou, dovybavit dětský koutek v zoo, ve Frýdku-Místku otevřít novou kavárnu Empatie, v níž našlo práci osm zdravotně znevýhodněných lidí, nové krojové vybavení má Lašský pěvecký sbor, handicapované děti právě v těchto dnech prožívají krásné chvíle na táboře s uměleckým zaměřením, které pro ně pořádá ostravský Rotary club.
Také letošní ročník přináší několik novinek. Především to bude větší dostupnost hlasovacích lístků pro širokou veřejnost. „Chceme, aby co nejvíce lidí mělo možnost rozhodovat o získání finančních grantů na přihlášené projekty,“ vysvětluje Zuzana Novická.

Další změna se týká systému hlasování pomocí dárcovských SMS. První DMS zpráva, zaslaná z konkrétního telefonního čísla, bude mít letos v rámci hlasování hodnotu dvou bodů. DMS byly novinkou, která se osvědčila, již v loňském ročníku. Jejich prostřednictvím bylo vybráno téměř padesát tisíc korun, které putovaly na konto vybraného projektu bez ohledu na konečné pořadí.

Máte dobrý nápad? Přihlaste ho

Je-li ve vašem okolí nezisková organizace nebo občanské sdružení, které se podílí na rozvoji životního standardu svých spoluobčanů, a jemuž by grant mohl pomoci, určitě ji o programu PRAZDROJ LIDEM informujte. Počínaje dneškem až do 31. srpna může jakákoliv nezisková organizace či občanské sdružení poslat svůj projekt. Stejně jako v minulých letech budou o projektech, které ze všech došlých žádostí v prvním kole vybere rada reprezentantů, rozhodovat svými hlasy sami lidé. Pokud projde úspěšně všemi koly a získá dost hlasů, lze na jeho realizaci získat příspěvek až do výše půl milionu korun.

Pokud máte dobrý nápad, jak zlepšit podmínky pro volný čas nás všech – tedy vše, co by nejlépe vystihovalo název programu PRAZDROJ LIDEM - pro lepší život obyvatel, neváhejte a zkuste to. Dva a půl milionu korun čekají i na vás.

Prazdroj lidem v číslech:

• Dárcovský program Prazdroj lidem probíhá v regionu už od roku 2002.
• Během uplynulých sedmi ročníků programu Prazdroj lidem (dříve Občanská volba) bylo na Frýdecko-Místecku, Třinecku , Jablunkovsku a v posledních dvou ročnících rozděleno mezi 85 projektů více než 14 milionů korun.
• Celkově se do programu zapojilo v hlasování 40 890 občanů z celé Severní Moravy
• V loňském roce se o grant ucházelo 52 projektů
• Lidé zaslali celkem 11 325 hlasů
• Díky dárcovským SMS dostaly v loňském ročníku neziskové organizace navíc 49 356 korun.


Formulář pro přihlášení projektů a podrobnější informace

najdete na internetové stránce www.prazdrojlidem.cz nebo www.prazdroj.cz, Prazdroj lidem Frýdek-Místek. Vyplněný formulář zašlete nejpozději do 31. srpna 2009 na adresu Crest Communications Ostrava, Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava, případně osobně na podatelnu do Pivovaru Radegast v Nošovicích. Na obálku nezapomeňte uvést název programu PRAZDROJ LIDEM.