Z teplého počasí se radovaly i Martina Pavlicová a Veronika Brožová, jedny z návštěvnic Aquaparku v Ostravě-Zábřehu. „V posledních dnech pořád pršelo, a tak jsme moc rády, že je konečně hezky. Musely jsme toho využít,proto jsme šly na koupák,“ uvedly dívky.

Stejně jako ony se rozhodlystředeční den strávit na koupališti desítky lidí. Přišli si užít sluníčka, které se nám po tak dlouhou dobu vyhýbalo. Teplota vzduchu dosahovala v odpoledních hodinách až k sedmadvaceti stupňům.

„Mám první den volna, v úterýskončila škola. Je po dlouhé době teplo, a tak jsem toho chtěl hned využít a trošku se opálit, ať jsem krásný,“ řekl šestnáctiletý David Bandy.

Menším dětem se nejvíce líbily vodní atrakce a přilehlé prolézačky. Pětiletý Dan Fecko si to na koupališti užíval. „Je to tady fakt dobré, moc se mi líbí tobogany. Já už umím plavat, a dokonce i pod vodou,“ chlubil se chlapec.

O spokojenosti však nemohou mluvit provozovatelé ostravských koupališť. Gabriela Gödelová z městské společnosti Sareza, která všechna její koupaliště spravuje, uvedla, že situace je letos prozatím špatná. „Návštěvnost je velmi slabá. Pěkných dnů bylo málo. Voda nemá takovou teplotu, jakou bychom si představovali, kolektory ji nechtějí ohřívat. Doufáme, že se počasí zlepší a může konečně začít ta pravá letní sezona,“ vyjádřila se k situaci Gödelová.

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ