Do stavby chce společnost investovat okolo tří set milionů korun. Dům bude bezbariérový, s komplexními službami – jeho součástí má být kromě sedmdesáti šesti bytů také bazén, sauna, obchod, lékárna, bistro, kosmetika. K dispozici bude také rehabilitace, praktický lékař a zubař. Obyvatelé budou moci využít i školku pro seniory.

Zařízení i služby budou nadstandardní

„Vybudujeme klidový park, bude tady bazén, pára, masáže, rehabilitace, tělocvičny, sauny, solná jeskyně – dále samozřejmě podle toho, co si budou obyvatelé přát. Půjde o nadstandardní bydlení. Pokud obyvatelé projeví zájem o to, že jim někdo uklidí, vypere, přinese jídlo na pokoj, bude to možné,“ upřesnil jednatel společnosti THERM vamo Miroslav Stark.

Dodal, že pro obyvatele a návštěvníky budou postavena parkovací stání v podzemní garáži a v areálu vznikne také parkoviště. Sloužit jim bude parkově upravená zahrada.

Miroslav Stark upřesnil, že část bytů se bude pronajímat, část si budou moci zájemci koupit. Ceny se nyní tvoří. Předpokládá, že první obyvatelé by se sem mohli nastěhovat před Vánocemi příštího roku.

Chátrající areál v Petřkovicích prodalo město Ostrava před sedmi lety Beskydskému rehabilitačnímu centru z Čeladné (jeho šéf Milan Bajgar je spolumajitelem společnosti THERM vamo) za symbolickou jednu korunu s tím, že soukromá společnost bývalou nemocnici zrekonstruuje a bude v ní provozovat nestátní zdravotnické zařízení. Tehdy se to jevilo jako oboustranně výhodná transakce. Město se tak zbavilo zdevastovaného areálu, se kterým si nevědělo rady, soukromá společnost mohla realizovat svoje plány. Ty však zůstaly u ledu zejména kvůli financím, a proto, že se jí nepodařilo dohodnout se se zdravotními pojišťovnami. Nakonec se rozhodla postavit tu rezidenční byty pro seniory.

Město proto usilovalo o to, aby za areál, jehož tržní hodnota byla zhruba sedm milionů korun, získalo alespoň část peněz zpět. Po dlouhém vyjednávání schválili loni ostravští zastupitelé dodatek kupní smlouvy, ve kterém se dohodli s Beskydským rehabilitačním centrem na dodatečném vyplacení dvou milionů korun. „Považujeme to za rozumný kompromis, Beskydské rehabilitační centrum už nalilo do areálu vlastní peníze, nechalo provést některé stavební úpravy, část budov zbouralo, zajišťovalo ostrahu objektu,“ uvedl tehdy náměstek primátora pro finance Lukáš Ženatý (ODS).